Kinesiology Taping stanowi rozwinięcie japońskiego systemu Kinesio Taping. Zasób możliwości diagnostycznych, odniesienie do funkcjonowania organizmu opartego na mechanice powięciowej i układach łańcuchów czy też ciągów mięśniowych oraz analiza dysfunkcji posturalnych.
Aplikacja plastra to możliwość wywołania nie tylko zmian mechanicznych, ale również sensorycznych, dających bodziec do przebudowy lub zmiany funkcjonowania organizmu.
Oddziaływanie lokalne plastra niesie wiele korzystnych rezultatów dzięki zwiększeniu przestrzeni międzypowięziowej, co skutkuje poprawą przepływu limfy, normalizacja napięciai wyrównaniem dysbalansu mięśniowego, przez co wpływa na prawidłowość osi stawów i poprawę funkcji.

Po efektywnej rehabilitacji z terapeutą oklejam małego pacjenta specjalnymi plastrami, dzięki którym efekt pracy terapeutycznej będzie utrzymywał się dłużej. Tym sposobem utrwalamy w dziecku zamierzone i uzyskane cele, nie tylko podczas terapii, lecz także wtedy, gdy przebywa w domu.
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Do tapingu wykorzystuje się plaster elastyczny, nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do parametrów skóry, nie zawierający leków i lateksu, wodoodporny, oraz przepuszczalny dla powietrza. Odpowiednio zaaplikowany funkcjonuje 5-7 dni. Każdy plaster ma swoje zadanie – rozluźniające, stabilizujące, hamujące, odbarczające bądź stymulujące. Plastry działają poprzez skórę na tkankę podskórną, powięzie, mięśnie oraz naczynia krwionośne i limfatyczne, a także na więzadła i stawy. Odpowiednia aplikacja plastrami ma za zadanie normalizować napięcie mięśniowe, poprawiać propriocepcję, czyli czucie własnego ciała, zmniejszać ból, korygować ustawienie stawów.
W terapii dzieci, odpowiednio przyklejone plastry pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy. Jako korekta sprawdza się przy opadającej stopie czy dłoni, po operacjach i urazach, prawidłowym ustawieniu stawów.
Plastry są kolorowe, także dzieci z wielką chęcią je noszą.